jak przygotować do podróży jack russell?

jak przygotować do podróży jack russell?

Jak przygotować się do podróży z Jack Russell? Jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż. Jako rasa bardzo aktywna i głośna, psy rasy Jack Russell muszą być oswojone z dalekimi podróżami. Dotyczy to również lotów w luku bagażowym. Aby dowiedzieć się, jak Twój pies poradzi sobie w takiej sytuacji, skontaktuj się z linią lotniczą. Najlepiej będzie, jeśli przed podróżą zaszczepisz swojego pupila.

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu

Szkolenie w klatce

Niezależnie od tego, czy podróżujesz ze swoim jackrussellem, czy zabierasz go na wakacje, możesz zrobić kilka rzeczy, aby ułatwić sobie i swojemu pupilowi ten proces. Po pierwsze, upewnij się, że Twój pies rozumie przeznaczenie swojej klatki. Powinno to być miejsce, które pies lubi i do którego chodzi, kiedy chce w nim być. Możesz również zachęcać psa do wchodzenia do klatki, nagradzając go smakołykami za każdym razem, gdy z niej wyjdzie.

Szczepienia

Szczepienia podczas podróży z psem Jack Russell są ważne, aby uchronić Twojego ukochanego psa przed ryzykiem chorób. W zależności od celu podróży, możesz podać psu dowolną kombinację tych szczepionek lub zdecydować się na indywidualny program. Typowy schemat szczepień jest opisany poniżej. Twój Jack Russell powinien zostać zaszczepiony w wieku od 12 do 16 tygodni, w zależności od regionu i warunków życia. Szczepienia są zalecane w przypadku, gdy Twój pies podróżuje do miejsc, w których występują szkodliwe organizmy, takie jak borelioza.

Pomysły na aktywność

Zanim Twój Jack Russell wyruszy w podróż, możesz przygotować dla niego ciekawe zajęcia. Jack Russell jest psem nieustępliwym, a to oznacza, że potrafi wyciągnąć ofiarę z nory. Może on dać upust swojej energii, ciągnąc za mocną zabawkę, która jest przeznaczona do długiej, energicznej zabawy. Pamiętaj jednak, aby używać mocnych zabawek, ponieważ zabawki, które łatwo się łamią lub rozrywają, mogą spowodować obrażenia u psa lub zranić Twoją podróż.

Z pewnością Cię zainteresuję  fundacje pomagające jack russell

Kupno samca lub samicy

To, czy kupisz samca czy samicę rasy Jack Russell, zależy od Twojego osobistego wyboru. Psy rasy Jack Russell są znane z dużej energii i potrzebują doświadczonego właściciela, który będzie je szkolił. Powinny być one trzymane na bezpiecznym podwórku lub na smyczy przez cały czas. Psy te mogą się łatwo nudzić i czasami uciekają się do zachowań destrukcyjnych. Jeśli nie masz doświadczenia w szkoleniu psów, rozważ zakup psa z grupy ratowniczej.

Zabieranie psa rasy jack russell do domu

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w daleką podróż, czy zostawiasz psa w domu, powinieneś wiedzieć, jak przygotować się do podróży z jack russellem. Psy potrzebują ruchu i jeśli są pozostawione same sobie przez cały dzień, stają się sfrustrowane. Aby tego uniknąć, zabieraj psa na długie spacery. Jeśli nie możesz zabrać swojego pupila ze sobą, zatrudnij kogoś, kto będzie go wyprowadzał za Ciebie. W ten sposób oboje będziecie w tym samym miejscu.

Przewożenie go

Zabierając swojego Jacka Russella w podróż, pamiętaj, aby przygotować mu odpowiednie rzeczy. Samochód jest prawdopodobnie najwygodniejszym miejscem dla Twojego psa do podróżowania. Oprócz tego, że jest wygodny, możesz również kontrolować temperaturę w samochodzie. Pamiętaj, aby zawsze planować przerwy, aby pies mógł się rozprostować i skorzystać z toalety. Twój pies będzie czuł się bardziej komfortowo, jeśli będzie miał swoje własne rzeczy do wąchania i jedzenia. Pamiętaj też o zabraniu dla niego smakołyków.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post
Jak duży jest jack russell?

jak duży jest jack russell?