jack russel długowłosy

jack russel długowłosy

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją długowłosego Jack Russell terriera, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Jak wszystkie Jack Russell terriery, rasa ta ma silny instynkt łowiecki. Jest energiczny i bardzo terytorialny, a w pogoni za zdobyczą potrafi być bardzo zaciekły. Jeśli nie masz doświadczenia z psami, przed kupnem psa upewnij się, że dowiesz się jak najwięcej o tej rasie.

Jack Russell to niewielka rasa o wysokości od dziesięciu do piętnastu centymetrów i wadze od trzynastu do siedemnastu funtów. Jego sierść może być gładka lub kręcona, ale zawsze jest podwójnie owłosiona. Jego umaszczenie jest zazwyczaj białe z oznaczeniami. Jack Russell waży od czternastu do siedemnastu funtów i jest małym, energicznym psem. Ma okrągłą głowę z nożycowym zgryzem. Ma nieco większe zęby niż inne rasy, a jego chód jest pewny siebie i wesoły.

Ponieważ skóra jest największym organem psa, ważne jest, aby sprawdzać, czy nie występują na niej objawy alergii. Psy rasy Jack Russell są podatne na alergiczne zapalenie skóry. Choroba ta dotyka skóry i może być spowodowana przez rzeczy, które pies je, wdycha lub z którymi ma kontakt. Osoby, u których występują reakcje alergiczne na te czynniki, mogą potrzebować dożywotniego przyjmowania leków w celu leczenia objawów.

Pomimo wyglądu długowłosego Jack Russell teriera, jest to pies wymagający częstej pielęgnacji, wymagający cotygodniowych zabiegów pielęgnacyjnych. Sierść wymaga szczotkowania dwa razy w tygodniu, aby utrzymać ją w czystości, ale nie zapominaj o przycinaniu paznokci psa. Paznokcie psa rasy jack russell mogą drapać Ciebie i odwiedzających Cię gości, dlatego tak ważne jest ich przycinanie.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, Jack Russell jest bardzo inteligentnym, towarzyskim psem. Uwielbiają kontakt z ludźmi i dotrzymają Ci towarzystwa, nawet jeśli w danym momencie nie ma Cię w domu. Pamiętaj jednak, aby nadzorować swojego pupila, jeśli napotka nieznanego psa. W przeciwnym razie szczeniak zacznie nadmiernie szczekać i stanie się drażliwy. Rasa ta jest dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, ale młodsze dzieci mogą uznać ją za przytłaczającą.

Z pewnością Cię zainteresuję  Popularne fryzury jack russell

Jack Russell terrier to inteligentna i bystra rasa, która występowała w filmach o dużym formacie. Pomimo niewielkich rozmiarów psy tej rasy są zaskakująco łatwe w szkoleniu. Są również przyjazne i dobrze dogadują się z dziećmi. Jest to wspaniały pies dla całej rodziny, ponieważ jest bardzo podatny na szkolenie. Jeśli więc szukasz psa, który jest inteligentny i towarzyski, długowłosy Jack Russell może być dla Ciebie odpowiedni.

W zależności od rasy, możesz mieć szorstkowłosego lub długowłosego Jack Russell teriera. Te dwa rodzaje sierści różnią się fakturą, przy czym sierść szorstka jest nieco dłuższa i zawiera nieco brązowego lub czarnego włosa. Szorstkowłose Jack Russell teriery są bardziej szorstkie i mają więcej włosów na twarzy niż ich gładkowłose odpowiedniki. Długowłosy Jack Russell może mieć krótką sierść, która jest idealna na zimową pogodę.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
czy jack russell szczeka na inne psy?

czy jack russell szczeka na inne psy?

Next Post
czy jack russell jest chorowity?

czy jack russell jest chorowity?

Related Posts