jak hodować jack russell?

jak hodować jack russell?

Jeśli zastanawiałeś się, jak hodować psa rasy Jack Russell, nie jesteś sam. Rasa ta pojawiała się w prasie, telewizji i filmie niezliczoną ilość razy, więc prawdopodobnie już o niej słyszałeś. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, planując hodowlę Jacka Russella. Musisz także wiedzieć, jak dbać o swojego Jacka Russella, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykle uroczym, małym piesku.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem

Planując hodowlę Jack Russell Terriera, należy wziąć pod uwagę kilka czynników

Planując hodowlę Jack Russell Terriera, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Chociaż rasa ta jest bardzo popularna, istnieją pewne aspekty hodowli tego typu psów, które powinieneś rozważyć. Psy rasy Jack Russell są bardzo inteligentne i wymagają co najmniej jednej godziny ruchu dziennie. Potrzebują też dużo stymulacji umysłowej, zwłaszcza jeśli są pozostawione same sobie. Rasa ta umiarkowanie się gubi, więc dbanie o jej właściwą pielęgnację zapewni Ci maksymalne wykorzystanie Twojej inwestycji.

Jack Russell wymaga wysokiej jakości, zbilansowanej diety. Jego pożywienie powinno zawierać zarówno wysokiej jakości białko, jak i niezbędne składniki odżywcze. Przekarmianie psa może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak przybieranie na wadze, alergie pokarmowe i obniżenie poziomu energii. Nieodpowiednia dieta może również hamować naturalną chęć szczeniaka do zabawy. A karma złej jakości może powodować hipoglikemię. Upewnij się, że kupujesz karmę wysokiej jakości, ponieważ psy rasy Jack Russell mają skłonność do przekarmiania.

Uwagi dotyczące hodowli rasy Parson Russell Terrier
Jack Russell Terrier jest znany ze swojego silnego popędu żerowania i potrzebuje bezpiecznego miejsca na zewnątrz. Rasa ta nie nadaje się do mieszkań lub małych domów i musi być przez cały czas wyprowadzana na smyczy. Potrafi również wspinać się na ogrodzenia z ogniw łańcucha i drzewa. Ze względu na duży skok pionowy powinny mieszkać na podwórku z ogrodzoną przestrzenią. Jeśli chcesz mieć psa o dużej energii i osobowości, rozważ zakup psa mieszanego rasy Jack Russell.

Z pewnością Cię zainteresuję  jak długo żyje jack russell?

Bez względu na to, czy hodujesz Jacka Russella na wystawę, czy do towarzystwa, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, zastanów się nad temperamentem swojego Jacka. Pies o dobrym temperamencie powinien być cierpliwy i lojalny. Jeśli ma skłonności do problemów behawioralnych, możesz rozważyć wybór innej rasy. Parson Russell Terrier ma doczepiane uszy, podczas gdy u Jacka Russella mogą być one zagięte lub spiczaste.

Pielęgnacja psa rasy Jack Russell Terrier

Opieka nad psem rasy Jack Russell Terrier wymaga wiele uwagi i cierpliwości. Są one bardzo energiczne, nieustraszone i wytrwałe. Mają chęć do kopania, zabawy i ciągłego zajęcia. W związku z tym najlepiej nadają się do domów z ogrodzonymi podwórkami. Nie radzą sobie dobrze w domach z małymi dziećmi lub innymi zwierzętami domowymi, dlatego należy zapewnić im dużo czasu na zabawę na świeżym powietrzu.

Jako rasa, psy rasy Jack Russell są podatne na wiele schorzeń. Najczęstsze problemy neurologiczne to padaczka, jaskra i zwężenie tętnicy płucnej. Choroby te mogą powodować trudności w oddychaniu lub wolniejszy wzrost psa niż powinien. Na szczęście istnieje wiele metod leczenia tych schorzeń. Twój lekarz weterynarii może zalecić plan leczenia i udzielić Ci kilku wskazówek, jak utrzymać zwierzę w zdrowiu.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
jaką obroże dobrać dla jack russell?

jaką obroże dobrać dla jack russell?

Next Post
jack russell tryb życia

jack russell tryb życia

Related Posts