fundacje pomagające jack russell

fundacje pomagające jack russell

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z jamnikizlanu.pl

Wiele fundacji wspiera Jacka Russella. Jedna z nich uratowała już ponad 2500 psów z kilkudziesięciu schronisk. Możesz przyczynić się do tego, przekazując darowiznę na rzecz jednej z tych organizacji. Oto kilka przykładów. Jack Russell OWI: Ta regionalna organizacja ratunkowa w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych zajmuje się odbieraniem psów od właścicieli, którzy dopuścili się nadużyć, i umieszczaniem ich w kochających, przyjaznych dla terierów domach. Darowizny na rzecz tej organizacji można odliczyć od podatku.

Jack Russell Terrier Research Foundation jest organizacją non-profit, która prowadzi badania genetyczne nad Jack Russellami. Organizacja ta pomaga również w edukacji społeczeństwa na temat potencjalnych wad i chorób genetycznych tej rasy. Chociaż w rasie tej występuje kilka wad dziedzicznych, nie są one zbyt częste. Jednak wraz ze wzrostem popularności tej rasy rośnie liczba wad. Ważne jest, aby wspierać badania nad tą rasą, co pomoże zapobiec przyszłym problemom zdrowotnym.

Georgia Jack Russell Rescue and Sanctuary: Ta organizacja non-profit zapewnia opiekę medyczną, domy zastępcze i adoptuje uratowane psy. Ponadto organizacja Almost Home Rescue Florida edukuje ludzi na temat potrzeb rasy Jack Russell Terrier i stara się znaleźć dla nich domy stałe. Są to organizacje non-profit 503c, a wszystkie darowizny można odliczyć od podatku. Darowizny na rzecz tych organizacji pomagają ratować życie i zapewnić kochający dom uratowanym Jackom.

Parson John Russell, założyciel Jack Russell Terrier, starał się stworzyć teriera do polowania na lisy w południowej Anglii. Jego celem było stworzenie pracującego teriera, który byłby w stanie polować na lisy, a także chronić środowisko naturalne. Badania i rozwój prowadzone przez Parsona Russella pomogły wprowadzić rasę do głównego nurtu. W końcu rasa ta stała się znana z odkopywania lisów po polowaniach z psami gończymi.

Z pewnością Cię zainteresuję  jak przygotować do podróży jack russell?

Szkolenie Jack Russell Terriera jest ważną częścią procesu adopcji psa Jack Russell. Mimo że psy rasy Jack Russell są kochające i czułe, mogą stać się destrukcyjne, jeśli nie postępuje się z nimi ostrożnie. W związku z tym powinny być trzymane w domu lub na ogrodzonym podwórku. Upewnij się, że pies nie ma możliwości wspinania się, kopania pod ogrodzeniem lub przeskakiwania przez nie. Podziemne ogrodzenie elektroniczne nie załatwi sprawy.

Młode psy rasy Jack Russell Terrier mogą być narażone na rozwój bolesnej choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych, znanej jako choroba Legg-Calve-Perthesa. Uważa się, że jest ona spowodowana problemami z ukrwieniem biodra. Prowadzi to do kruchości głowy kości udowej, która łatwo ulega złamaniu. Choroba występuje zwykle między szóstym a dziewiątym miesiącem życia i powoduje ból tylnych kończyn oraz może wymagać operacji.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
jakie są krzyżówki z jack russell

jakie są krzyżówki z jack russell

Next Post
czy jack russell szczeka na inne psy?

czy jack russell szczeka na inne psy?