jaką obroże dobrać dla jack russell?

jaką obroże dobrać dla jack russell?

Jeśli dopiero rozpoczynasz szkolenie psa na zewnątrz, wybierz standardową obrożę z wyściełanymi szelkami mocowanymi z tyłu. Są one lepsze dla małych psów niż dla większych, ponieważ wyściełanie ogranicza możliwość zapadnięcia się tchawicy. Jeśli planujesz używać szelek mocowanych z przodu, pamiętaj, aby wybrać takie, które są na tyle szerokie, aby można było umieścić dwa palce między obrożą a szyją psa.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z kotando.pl

Obroże dla psów typu Martingale

Obroże martingale były tradycyjnie stosowane w przypadku whippetów i chartów. Chociaż nie zapewniają one tak dużej kontroli, ten styl zapewnia większe wsparcie i mniejsze prawdopodobieństwo wyślizgnięcia się psa. Obroża martingale pozwala na regulację napięcia i długości obroży, tak aby idealnie pasowała do Twojego psa. Obrożę można regulować, przesuwając nylonową część obroży przez metalowy suwak. Upewnij się, że obroża znajduje się blisko uszu psa.

Obroża dla psa Martingale została wykonana z myślą o trwałości. Obroża jest objęta gwarancją obejmującą awarie sprzętu. Jeśli Twój pies wyrwie się z obroży, możesz łatwo wymienić okucia. Ta marka cieszy się zaufaniem wielu osób od ponad 15 lat. Jej wysokiej jakości obroże wykonane z poliestru są idealne dla psów rasy Jackrusell. D-ring zapewnia dodatkową trwałość. Obroże Martingale są dostępne zarówno dla samców, jak i samic rasy Jack Russells.

Obroże skórzane

Istnieje wiele rodzajów obroży skórzanych dla psów rasy Jack Russells, ale niektóre z nich sprawdzają się lepiej niż inne. Niektóre obroże są przeznaczone dla psów awanturniczych, inne zaś dla psów spokojnych. Niezależnie od tego, w jakim celu kupujesz obrożę, ważne jest, aby przed jej zakupem skonsultować się z lekarzem weterynarii. Obroże z dławikiem są szczególnie skuteczne w zapobieganiu ucieczkom psa i zadawaniu mu obrażeń. Obroże te są regulowane i dostępne w różnych rozmiarach.

Możesz wybrać skórzaną obrożę dla psa, która będzie pasowała do rozmiaru jego szyi. Następnie za pomocą sznurka lub taśmy papierowej zmierz rozmiar szyi swojego psa. Obroża powinna ściśle przylegać do szyi psa, ale nie powinna się zbytnio luzować. Długość obroży można regulować w odstępach co trzy cale w każdym kierunku, aż do uzyskania pożądanej długości. Przed zakupem upewnij się, że znasz dokładne wymiary szyi swojego psa, aby uniknąć frustracji w przyszłości.

Z pewnością Cię zainteresuję  jak hodować jack russell?

Szelki

Istnieje wiele różnych rodzajów szelek dla Jack Russellów. Wyściełana klatka piersiowa i pasek na szyję zapinany na zatrzask to dobre cechy przy wyborze szelek dla Twojego Jacka Russella. Część piersiowa powinna być elastyczna i posiadać dodatkowe wyściełanie, aby chronić tchawicę. Dla psów, które ciągną na smyczy, najlepsze są szelki zapinane z przodu. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad kierunkiem ruchu psa i łatwiej będzie Ci go przekierować.

Wybierając szelki, należy zwrócić uwagę na wymiary psa. Powinny one być dobrze dopasowane do klatki piersiowej psa i mieć długość od łopatki do nasady ogona. Szelki zapobiegną wyślizgnięciu się Twojego Jacka Russella z obroży i wbiegnięciu na jezdnię. Możesz nawet dostosować szelki do konkretnego rozmiaru Twojego Jacka Russella. Szelki dla Jack Russella są wykonane z wielu różnych materiałów, możesz więc dobrać je odpowiednio do potrzeb Twojego psa.

Nadmuchiwane obroże

Właściciele psów mogą zapobiegać lizaniu ran, szwów i wysypek przez psy, stosując nadmuchiwaną obrożę. Kompaktowa konstrukcja obroży ułatwia jej stosowanie w domu i nie powoduje obijania się o meble ani przewracania stołów. Wykonane z nieprzywierającej tkaniny bawełnianej obroże dla psów są również łatwe do czyszczenia. Można je regulować w celu idealnego dopasowania. A dzięki jaskrawożółtemu kolorowi łatwo znaleźć obrożę dla swojego ukochanego pupila.

Nadmuchiwane obroże dla psów zapewniają te same korzyści, co plastikowy stożek, nie powodując przy tym uciążliwości dla psa. Zranione psy często chcą lizać lub żuć miejsce urazu, co opóźnia proces gojenia. Nadmuchiwany kołnierz ogranicza jednak ruchy głowy, co zapobiega takim sytuacjom. Zapobiega on również gryzieniu rany przez psa, co dodatkowo opóźnia proces gojenia. Takie obroże dla psów można kupić w wielu różnych kolorach i stylach.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
czy jack russell jest chorowity?

czy jack russell jest chorowity?

Next Post
jak hodować jack russell?

jak hodować jack russell?

Related Posts