Popularne fryzury jack russell

Popularne fryzury jack russell

Jeśli chcesz zrobić swojemu jack russellowi nową fryzurę, jesteś we właściwym miejscu. Niezależnie od tego, czy Twój pies ma sierść drucianą czy gładkowłosą, istnieje kilka fryzur, które są popularne wśród jacków. Przeczytaj wskazówki dotyczące szczotkowania i trymowania sierści jack russella. Te popularne fryzury na pewno ożywią wygląd Twojego psa.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z

Jack russell o włosie drucianym nie potrzebuje strzyżenia

Rasa jack russell o włosie drucianym jest idealna dla osób zapracowanych, które nie mogą poświęcić czasu na strzyżenie i pielęgnację długiej sierści swojego psa. Jack russell drutowłosy ma taki sam podszerstek jak pies o gładkiej sierści, ale ma znacznie inną strukturę. Istnieją nawet rasy jack russellów drucianych, które w ogóle nie wymagają strzyżenia!

Szorstkowłose Jack Russells często mają zgrubienia na kolanach, które są włosami. Przycinaj sierść na tylnych łapach, aby odsłonić ich linię goleni. Chociaż psu nie spodoba się ten proces, przycinanie sierści między palcami jest dopuszczalne. Szorstka sierść na kolanach świadczy o tym, że pies nie jest regularnie pielęgnowany.

Gładko umaszczone jack russells

U rasy Jack Russell występują dwa rodzaje sierści: gładka i pręgowana. Psy o gładkim umaszczeniu mają krótką, jednokierunkową sierść, która jest łatwa w pielęgnacji. Psy o okrywie łamanej są natomiast trudniejsze w pielęgnacji, ponieważ sierść ma tendencję do zatrzymywania brudu. W chłodniejszym klimacie psy o gładkiej sierści mogą być wrażliwe na zimno i mogą wymagać ochrony przed zimnem za pomocą płaszcza wykonanego z wodoodpornych materiałów lub wyjątkowo ciepłej wełny.

Trzy typy sierści u rasy Jack Russell to szorstka, gładka i złamana. Sierść gładkowłosego Jacka Russella powinna być odporna na warunki atmosferyczne i składać się głównie z białej sierści z brązowymi lub czarnymi znaczeniami. Chociaż ilość sierści gładkiej i zniszczonej jest różna u poszczególnych psów, psy te powinny być pielęgnowane co tydzień. Psy o gładkiej sierści powinny być co tydzień wyrywane z martwych włosów, aby zachować zdrowy wygląd sierści.

Przycinanie sierści psa rasy jack russell

Aby Twój Jack Russell zachował świeży zapach, powinieneś zacząć przycinać jego sierść, gdy tylko szczeniak osiągnie wiek szczenięcy. Ponieważ psy tej rasy bardzo dużo zrzucają, ważne jest, aby regularnie je czesać, aby zapobiec infekcjom lub wysypce. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś kąpać swojego Jacka Russella mniej więcej co cztery do sześciu tygodni. Jeśli nie będziesz często trymować jego sierści, Twój pies będzie prawdopodobnie cierpiał z powodu wzmożonego linienia i będzie wymagał częstszych kąpieli.

Z pewnością Cię zainteresuję  jack russell kolory

Zanim zaczniesz przycinać sierść Twojego Jacka Russella, pamiętaj o sprawdzeniu rodzaju sierści. Jack Russell o gładkiej sierści nie wymaga tak częstej pielęgnacji, jak Jack Russell o włosie łamanym lub drucianym. Jeśli sierść Twojego Jacka Russella jest szorstka, powinieneś ją rozczesywać dwa razy do roku. Sierść należy przycinać tępymi nożyczkami tylko w okolicach pyska i łap. Do przycinania włosów na ogonie psa Jack Russell używaj nożyczek degażujących.

Szczotkowanie

Szczotkowanie sierści Twojego Jacka Russella przynosi wiele korzyści. Psy te mają gładką lub szorstką sierść, ale tak czy inaczej muszą być regularnie szczotkowane. Psy rasy Jack Russell mają dwuwarstwową sierść, która chroni je przed zimnem i gorącem, regulując jednocześnie temperaturę ciała. Zrzucają sierść przez cały rok, ale w przejściowych porach roku zrzucanie sierści jest bardziej intensywne. Właściwa pielęgnacja ogranicza zrzucanie sierści. Sierść psa rasy Jack Russell składa się z dwóch rodzajów włosa: podszerstka i okrywy włosowej. Podszerstek jest gładki i miękki, natomiast okrywa włosowa jest bardziej szorstka, co chroni psa przed zaroślami i krzakami w terenie.

Jack Russell o gładkiej okrywie włosowej nie wymaga tak częstej pielęgnacji, jak pies o okrywie drucianej, ale oba wymagają trymowania i szczotkowania. Regularne szczotkowanie zapewni im zdrowie i radość. Rutynowe szczotkowanie zapobiega gromadzeniu się brudu w sierści. Jeśli jednak Twój Jack Russell będzie się brudził, będzie się więcej gubił. Jeśli zdecydujesz się na przycięcie sierści Twojego psa, użyj nożyczek do przycinania sierści wokół twarzy oraz wokół łap, palców, ogona i płatków uszu.

Kąpiel psa rasy jack russell

Podczas kąpieli psa rasy Jack Russell należy pamiętać o tym, że szorstka sierść pozostaje szorstka, dlatego nie używaj ostrych szamponów ani nie staraj się nadać psu gładkiej sierści. Pamiętaj również o używaniu dużego ręcznika, aby uniknąć wypadków. Jack Russells może dostać „turbo zapalenia” po kąpieli, więc bądź przygotowany na takie zachowanie i ciesz się nim! Pamiętaj tylko, że mokry pies może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Kąpiąc swojego Jacka Russella, używaj szamponu przeznaczonego dla psów. Odpowiedni szampon oczyści Twojego psa, nie pozbawiając go jego naturalnych olejków. Kąpiąc psa zawsze używaj ciepłej wody i pamiętaj, aby omijać oczy i uszy psa. Myjąc psa rasy Jack Russell, pamiętaj o spłukaniu go od głowy do zadu, aby usunąć nadmiar szamponu. Pamiętaj, aby dokładnie umyć psa przed nałożeniem na niego szamponu, ponieważ zbyt duża ilość szamponu może spowodować podrażnienia.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
ile waży jack russell?

ile waży jack russell?

Next Post
jakie są krzyżówki z jack russell

jakie są krzyżówki z jack russell

Related Posts