co trzeba wiedzieć o jack russell?

co trzeba wiedzieć o jack russell?

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z

Szczeniaki rasy Jack Russell bardzo często się gubią, zwłaszcza odmiany o gładkim umaszczeniu. Z tego powodu właściciele tych ras muszą często kąpać i szczotkować szczenięta. W przeciwnym razie sierść może stać się sucha i swędząca. Kupowanie szamponu dla szczeniąt w sklepie zoologicznym jest złym pomysłem, ponieważ nie jest on dostosowany do poziomu pH skóry psa. Ponadto szampon dla ludzi może być zbyt ostry dla tej rasy.

Jack Russells to prawdziwe teriery pracujące. Swoją nazwę zawdzięczają wielebnemu Johnowi Russellowi, który wyhodował najlepszą odmianę terierów do polowań na lisy w Anglii. Rasa ta jest terierem wyczekującym, więc gdy zostanie zapoznana z lisem, powinna szczekać i wypłoszyć zwierzę swoim szczekaniem. Nie oznacza to jednak, że Jack Russell powinien zabijać ofiarę. W rzeczywistości rasa ta od początku XIX wieku jest hodowana wyłącznie do polowań.

Pomimo swojej niezależnej natury, psy rasy Jack Russell są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Uwielbiają przebywać wśród ludzi i są im oddane. Są doskonałymi partnerami do joggingu. Są skore do zabawy i są dobrymi towarzyszami zabaw dla starszych dzieci, chociaż Jack Russell może mieć przewagę nad młodszymi. Powinieneś wziąć te cechy pod uwagę, wybierając psa rasy Jack Russell. Jeśli chcesz adoptować psa rasy Jack Russell, czytaj dalej.

Jack Russell jest wspaniałym towarzyszem, ale potrzebuje też bezpiecznego miejsca w domu. Ich pierwszorzędne zdolności do kopania oznaczają, że muszą mieć duży i bezpieczny ogród. Szkolenie przywołania jest bardzo ważne dla właścicieli psów rasy Jack Russell, ponieważ zapobiega ono ich ucieczkom. Jeśli pies ucieknie, musisz go szybko znaleźć, aby go uratować. Są to psy niezwykle asertywne i mają własne zdanie, co może stanowić wyzwanie.

Z pewnością Cię zainteresuję  skąd jest jack russell?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup psa rasy Jack Russell do swojego domu, powinieneś wiedzieć, że ich waga waha się od 13 do 17 funtów. Wielkość Twojego Jacka Russella będzie zależała od Twojej diety i nawyków ruchowych. Zazwyczaj ważą one od 14 do 15 funtów. Jeśli szukasz mniejszego psa, rozważ wersję Shorty Jack. Psy te są mniejsze niż ich zwykłe odpowiedniki, ale mają taką samą szerokość. Shorty Jack przypominają jamniki i Corgis.

Jack Russells to wspaniały wybór do domu, ale są one również podatne na pewne problemy zdrowotne. Canine Eye Registry Foundation i Orthopedic Foundation of Animals potwierdzają, że rzepki i oczy zdrowych Jacków Russellów są w normie. Z tego powodu świadectwa zdrowia wydawane są wyłącznie psom w wieku powyżej dwóch lat. Nie należy hodować młodych szczeniąt, ponieważ mogą one nie być odporne na problemy dziedziczne.

Jack Russell Terrier jest bardzo towarzyski i lubi przebywać wśród ludzi. Ich wysoki poziom energii sprawia, że idealnie nadają się do przebywania wśród innych ludzi. Uwielbiają zwiedzać, chodzić na spacery i polować. Co więcej, nie lubią być pozostawione same sobie. Jack Russell jest znany jako jeden z najbardziej kochanych współczesnych psów. Zanim więc kupisz psa rasy Jack Russell, dowiedz się o nim więcej i dokonaj właściwego wyboru dla swojego domu.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
skąd jest jack russell?

skąd jest jack russell?

Next Post
jak duży jest chihuahua jack russell mix?

jak duży jest chihuahua jack russell mix?

Related Posts