skąd jest jack russell?

skąd jest jack russell?

Jeśli zastanawiasz się, skąd pochodzi Jack Russell Terrier, przeczytaj ten artykuł. Ta rasa terierów wywodzi się od angielskiego białego teriera. Był on używany jako pies myśliwski i był najczęściej spotykaną rasą w brytyjskich polowaniach na lisy. Biała sierść angielskiego białego teriera pomagała jego właścicielom odróżnić go od innych zwierząt. W XVII wieku wielebny John Russell rozpoczął hodowlę małych terierów pracujących.

Początki brytyjskich polowań na lisy
Początki Jack Russell teriera sięgają XVIII wieku, kiedy to John, proboszcz i myśliwy, kupił w Oksfordzie samicę fox teriera. Wykorzystał ją do wyhodowania kolejnych psów myśliwskich, a w końcu stworzył słynną linię Jack Russell. W latach 60. i 80. XIX wieku doszło do kilku krzyżowań, ponieważ rasa rozwijała się i była wykorzystywana do polowań na lisy.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z

Charakterystyka psa rasy Jack Russell Terrier

Jack Russell jest wesołym, energicznym psem o bardzo inteligentnym temperamencie. Świetnie dogadują się z dziećmi, ale mogą być trudne do wyszkolenia ze względu na ich naturalny popęd do zdobywania, ale kiedy już zostaną wyszkolone, mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi. Doskonale radzą sobie z psimi sportami i sztuczkami, można je też nauczyć grać w różne gry, takie jak Barn Hunt (polowanie w stodole). Gry te wykorzystują instynkt teriera i zapewniają psu dużo ruchu.

Wygląd

Wygląd fizyczny Jack Russell jest tematem kontrowersyjnym, a wynika to z faktu, że pies ten powstał w wyniku skrzyżowania kilku różnych terierów. Powstały w ten sposób pies ma długą, krótką, zwartą budowę ciała i brązowe oczy. Mimo że rasa ta jest niewielka, to jednak jest wytrzymała i gotowa do wykonania każdego zadania myśliwskiego. Ponadto, mimo niewielkich rozmiarów, jest to rasa bardzo atletyczna, zdolna do wysokich skoków.

Z pewnością Cię zainteresuję  Najdroższa krzyżówka jackrussell

Rodowód

Jaki jest rodowód Jacka Russella? Ogólnie rzecz biorąc, Jack Russell ma trzech głównych przodków: buldoga brytyjskiego, buldoga amerykańskiego i Staffordshire Bull Terriera. Wszystkie te trzy psy są spokrewnione z tą samą osobą: Johna Russella. John Russell stworzył tę rasę w 1895 roku. Po śmierci Russella jego synowie, East i Archer, mieli kilka par jacków. Wszystkie te trzy rodziny były bezpośrednimi potomkami Johna Russella, choć były one znacznie mniejsze niż wystawowy Fox Terrier. Pierwsze rasy były znacznie mniejsze od współczesnego teriera wystawowego, ważyły mniej niż siedem kilogramów.

Problemy zdrowotne

Niektóre problemy zdrowotne Jack Russell Terrierów można kontrolować lub im zapobiegać, a najlepszym sposobem na to jest dokładne badanie weterynaryjne. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych problemów układu mięśniowo-szkieletowego. Chociaż objawy tych chorób mogą być różne, są one zazwyczaj uleczalne i można je opanować w domu. Ponadto, wiedza na temat chorób dotykających mięśnie i kości pomoże Ci dbać o Twojego Jack Russell Terriera przez całe jego życie.

Koszty

Średnia długość życia psa rasy Jack Russell wynosi 12-14 lat, a koszt jego posiadania waha się od około 7 370 do 23 895 dolarów. Dodatkowe wydatki obejmują coroczne szczepienia, które mogą kosztować od 30 do 100 dolarów, oraz ubezpieczenie, które może kosztować od 5 do 15 dolarów miesięcznie. W zależności od wieku i stanu zdrowia psa jego leczenie może kosztować od 200 do 23 895 dolarów w ciągu całego życia. Poniżej wymienione są najczęstsze koszty leczenia psa rasy Jack Russell.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
ile powinien jeść jack russelll?

ile powinien jeść jack russell?

Next Post
co trzeba wiedzieć o jack russell?

co trzeba wiedzieć o jack russell?

Related Posts