jaki temperament ma jack russell?

jaki temperament ma jack russell?

Osobowość psa rasy jack russell jest zupełnie inna niż Maltipoo czy Cavapoo. Dowiedz się, dlaczego powinieneś znać jego cechy charakterystyczne. Ten artykuł odpowie na Twoje pytanie: „Jaki temperament ma jack russell?”.

Sierść jacka russella jest kręta lub gładka, ale zawsze jest to gęsta, podwójna sierść. Jego umaszczenie jest zazwyczaj białe z oznaczeniami. Jack Russell waży około 14-16 funtów, a obwód jego głowy wynosi około 17 cali. Rasa ta ma długą, wąską twarz z nożycowym zgryzem, nieco większe zęby oraz wesoły, pewny siebie chód.

Opieka nad szczeniakiem rasy Jack russell jest podobna do opieki nad szczeniakiem każdej innej rasy, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnej socjalizacji i szkolenia. Warto rozważyć zapisanie szczeniaka na zajęcia z socjalizacji lub podstawowe zajęcia z posłuszeństwa. Pamiętaj, że Jack russell wyrośnie na zadziornego, agresywnego dorosłego! Pamiętaj też o zapewnieniu mu dużej ilości ruchu, w przeciwnym razie może stać się destrukcyjny.

Osobowość Jack russella jest zupełnie inna niż osobowość tradycyjnego teriera. Jack jest wesoły, kochany i lojalny, ale może być również uparty i niszczycielski. Tak jak w przypadku każdej innej rasy, psy tej rasy muszą być socjalizowane, aby mogły dobrze żyć z innymi psami i harmonijnie współżyć z rodziną. Możesz socjalizować swojego Jack russella z innymi zwierzętami domowymi i kotami, aby uniknąć konfliktów z innymi zwierzętami.

Chociaż Jack russells są doskonałą rasą dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ich wysoki poziom energii jest dla niektórych dużą wadą. Ich chęć zdobycia i aktywny tryb życia sprawiają, że doskonale nadają się do polowań. Aby były szczęśliwe, potrzebują dużo ruchu. A ponieważ ich sierść jest wodoodporna, często się zrzucają. Dlatego Jack russell może nie być najlepszym wyborem dla zapracowanej rodziny z innymi zwierzętami domowymi.

Z pewnością Cię zainteresuję  czy jack rusell poluje?

Jack russell, jeśli jest odpowiednio socjalizowany, bardzo szybko uczy się sztuczek. W ciągu kilku sekund przebiegnie przez tor agility i będzie bawił się w aportowanie do upadłego. Należy jednak pamiętać, że pomimo swojego uroczego wyglądu Jack russell nie jest najlepszym zwierzęciem dla początkujących właścicieli psów. Może gryźć meble, gonić małe zwierzęta i bez przerwy szczekać. Będzie także kopał dziury, dlatego doskonałym pomysłem może być przyuczenie go do kopania w jednym miejscu.

Inną cechą, która sprawia, że Jack russell jest wspaniałym zwierzęciem domowym, jest jego zapał do eksploracji. Jego nadpobudliwa osobowość doprowadziła do błędnego przekonania, że Jack’i są nadpobudliwe, co jest dalekie od prawdy. Chociaż są bardzo podatne na szkolenie, wymagają zdecydowanego trenera, który zapewni im bezpieczeństwo. Pozostawione bez opieki mogą być agresywne w stosunku do małych zwierząt i innych psów. Jack jest bardzo inteligentny i potrafi nauczyć się sztuczek, ale trzeba być z nim ostrożnym.

Ponieważ Jack Russell jest tak aktywny, znany jest również z tego, że jest destrukcyjny. Kopią, a nawet potrafią wspinać się na ogrodzenia, aby łapać szkodniki. Oznacza to, że mogą niszczyć cenne rośliny ogrodowe i niszczyć meble. Zapewnienie im rozrywki i bezpieczeństwa powinno być priorytetem przy zakupie psa. Jeśli jednak nie masz czasu na ćwiczenia, najlepszym wyborem będzie ten, kto ma większe doświadczenie i wiedzę. Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
czy jack russell jest inteligenty?

czy jack russell jest inteligenty?

Next Post
czy jack russell dobrze pływa?

czy jack russell dobrze pływa?

Related Posts
czy jack rusell poluje?

czy jack rusell poluje?

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją jackrusella, prawdopodobnie zastanawiasz się: Czy jackrusell poluje? Albo czy szczeniaki jackrusel mają instynkt łowcy?…
Czytaj Dalej...